nowoczesne dania wigilijne

Nowoczesne dania wigilijne

Świat się zmienia. Chcemy jednocześnie być nowocześni, ale nie zapominać o tradycji.  Jak połączyć te dwa tak różniące się od siebie światy? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na nowoczesne dania wigilijne.

Nowoczesne dania wigilijne to połączenie tradycyjnych dań, które znamy od lat z ciekawymi, niestandardowymi akcentami, które zmieniają kompletnie nasze podejście do smaków, które znamy od dzieciństwa.

Nowoczesne dania wigilijne – propozycje

Pierwsza z naszych propozycji na nowoczesne dania wigilijne to barszcz czerwony z uszkami i suszonymi śliwkami. Barszcz czerwony to klasyka świątecznego stołu. Oczywiście są domy, gdzie to zupa grzybowa króluje, ale skupmy się chwilowo na barszczu. Dodanie suszonych śliwek to gwarancja wzbogacenia smaku oraz dodatkowy lekko owocowy aromat. Suszone śliwki sprawią, że na stole pojawi się nowoczesne danie wigilijne.

tradycyjny barszcz czerwony z grzybami i suszonymi sliwkami bakalland 300x200 Nowoczesne dania wigilijne

Kolejne ciekawe połączenie to śledzie z bakaliami. Trudno nazwać rybę, a zwłaszcza śledzia nowoczesnym daniem wigilijnym, ale połączenie śledzia i bakalii to z całą pewnością coś nowego i rzadko spotykanego. Śledzenie są przysmakiem, który pojawia się na naszych świątecznych stołach pod wieloma postaciami i w różnych kombinacjach: z cebulką, marynowane, w oleju, po kaszubsku czy po grecku. Do tych propozycji warto dodać śledzie z bakaliami: rodzynkami, żurawiną, śliwkami a nawet orzechami. Ta kompozycja sprawi, że śledzie nabiorą lekko słodkiego posmaku. To jedna z naszych najlepszych propozycji na nowoczesne danie wigilijne. Wierzymy, że śledzie z bakaliami znajdą wielu zwolenników.

korzenne sledzie z bakaliami 388519 300x225 Nowoczesne dania wigilijne

Zostają w temacie ryb zatrzymajmy się przy rybie po grecku. W tym przypadku wszystko wydaje się być oczywiste, ale co, gdyby to tradycyjnej jarzynki dodać suszone morele? To może być strzał w dziesiątkę i prawdziwe zaskoczenie na miarę nowoczesnych dań wigilijnych. Morele wzbogacą danie o lekko słodkawy smak i zapewnią ciekawy aromat. Równowaga smaków i równowaga między tradycją na nowoczesnością. Zachęcamy do małego eksperymentu simple smile Nowoczesne dania wigilijne

A teraz czas na jedno z najbardziej tradycyjnych dań polskiej kuchni, czyli pierogi. Świąteczne pierogi z kapustą i grzybami są czymś, na co czekamy cały rok. Nigdy nie smakują tak dobrze jak w święta Bożego Narodzenia. Ale może pomyślicie o małej wariacji na temat pierogów? Nowoczesne danie wigilijne to w przypadku pierogów propozycja pierogów korzennych z suszoną śliwką i orzechami. Brzmi bardzo oryginalnie? Owszem, ale gwarantujemy, że tego smaku nie da się zapomnieć! Sekret smaku w przypadku pierogów to zawsze farsz. W tym przypadku przygotowanie farszu zaczyna się od suszonych śliwek, które należy ugotować. Następnie odsączamy śliwki i dodajemy posiekane orzechy. To nowoczesne danie wigilijne może zawierać orzechy włoskie, ale możecie również zaszaleć i dodać orzechy nerkowca czy orzechy makadamia. Orzechy i śliwki łączymy z miodem. Również w tym przypadku miód możecie dobrać samodzielnie. Najlepiej wybierzcie swój ulubiony. My polecamy tradycyjny miód lipowy. Kolejne kroki to już typowa praca nad pierogami, którą możemy wykonać wspólnie chwilę przed wigilią i wykorzystać jako formę wspólnego spędzania czasu. Pierogi podajemy z roztopionym masłem lub śmietaną. Wedle uznania simple smile Nowoczesne dania wigilijne

 

3K4ktkqTURBXy80M2JjZGNiOGMwMjFmYWRjZGU4NzIwMmQzYTRjYWZiNC5qcGVnk5UDAH3NApnNAXaTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA 300x169 Nowoczesne dania wigilijne

Nowoczesne dania wigilijne mogą być przyjemną odmianą na waszym stole. Warto czasem wyjść poza schemat i wzbogacić stare przepisy, otworzyć się na nowe, ale również zaskoczyć swoją rodzinę. Pamiętajcie, że nowoczesne dania wigilijne nie muszą się kłócić z tradycyjnymi potrawami. Na start możecie przygotować dwie wersje dania lub w mniejszym stopniu dokonać modyfikacji. Wszystko zależy tylko od wyobraźni.

 

Zapraszamy do naszej oferty, gdzie znajdują się propozycje tradycyjne jak i nowoczesne.

Bocian Catering – Oferta Świąteczna 2018 (1)