Firmy cateringowe w dzisiejszych czasach nie kojarzą się nam już jedynie z dużymi przyjęciami w rodzaju wesel czy wystawnych rautów. Jednak tego typu usługa jest teraz świadczona także na małych spotkaniach biznesowych, szkoleniach czy konferencjach. Korzystają z niego także klienci indywidualni organizujący przyjęcia w ogrodzie lub poszukujący gotowych, smacznych potraw na spotkania z rodziną. Jednym z cieszących się coraz większą popularnością elementem usług cateringowych jest Finger Foods. Cóż to takiego?

Jedzenie bez sztućców

Finger Foods to, zgodnie z tłumaczeniem z języka angielskiego, żywność przeznaczona do jedzenia palcami. Oczywiście nie chodzi tutaj o klasyczne skrzydełka z kurczaka, czy dania kuchni indyjskiej. W cateringu tak oznaczane są produkty, które możemy zjeść bez użycia sztućców. Najczęściej porcje są na tyle małe, że wystarczy jeden kęs. Obejmuje to zarówno dania klasyczne jak i słodkie. Podstawą Finger Foods są nie tylko małe kanapeczki, ale również tartinki, roladki, mini szaszłyki czy niewielkie desery. Na życzenie klienta firma cateringowa może dopasować menu do potrzeb klienta. Wybór jest bardzo duży, od dań wegańskich, poprzez mięsne, aż po słodycze.

Popularność Finger Foods

Dania typu Finger Foods cieszą się coraz większą popularnością zarówno na bankietach i imprezach firmowych, jak również prywatnych przyjęciach okolicznościowych. Jest to idealne rozwiązanie, aby przekąsić coś bez konieczności zasiadania do stołu czy poszukiwania sztućcy. Nie musimy się również martwić o czystość, jdzenie specjalnie przygotowane jest tak, aby ciężko było się nim ubrudzić. Dodatkową zaletą jest różnorodność, goście mogą spróbować wielu różnych smaków na raz oraz dozować sobie ilość, co nie zawsze jest możliwe w wypadku klasycznych dań obiadowych. Ponad to istnieje jeszcze jedna, prozaiczna zaleta tego typu cateringu. Finger Foods przygotowane przez doświadczoną firmę cateringową po prostu pięknie się prezentują, zachęcają do skosztowania i uświetniają kulinarną stronę spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *