Początek lata przyniósł piękną pogodę i nadzwyczaj wysoką temperaturę. Co jeść w upalne dni? Jak sobie poradzić z przygotowaniem przyjęcia w letni weekend? Mamy kilka wskazówek. Zapraszamy. Bocian Catering poleca się również na upalne dni 😉

Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem na wakacyjny posiłek to dania z diety śródziemnomorskiej. Podstawą takich dań są warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe czy jogurty.

Jakich zasad należy przestrzegać przygotowując posiłki latem? Musimy pamiętać, że mimo mniejszego apetytu w upalne dni, musimy po prostu jeść. Zwykłe dania możemy zastąpić ich letnimi odpowiednikami. I tak zamiast zup, polecamy na przykład chłodniki. Poniżej kilka wskazówek, jak utrzymać formę i dobre samopoczucie latem dzięki odpowiednim potrawom.

Z całą pewnością najlepszą dietą na upały są potrawy lekkie i zawierające warzywa i owoce. Jak zawsze najważniejsze są najmniej przetworzone produkty. Do idealnej diety na upały należy dołożyć jeszcze mleko, jogurty, ryby morskie i białe drobiowe mięso zamiast schabowych, które ze względu na tłuszcz osłabiają np. nasze serce. Poza tym warto zmniejszyć spożycie słodyczy i alkoholu.

Dieta na upały

Czy wiecie, że odpowiednia dieta na upały może obniżyć temperaturę ciała? Często, kiedy temperatura wzrasta, tracimy apetyt. Mamy więcej energii mimo, że spożywamy mniej kalorii. Ma to duży związek z naszym samopoczuciem i większą liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia. Ale wracając do diety na upalne dni. Są potrawy, które działają chłodząco na nasz organizm i są idealnym rozwiązaniem na wakacyjne przyjęcie.

Jednym z istotnych składników naszych wakacyjnych potraw jest jogurt. Jogurt działa orzeźwiająco i wspomaga procesy trawienne. Jogurty zawierają dużo wapnia i trawią się dużo łatwiej niż np. mleko. Połączenie jogurtu z owocami może zmienić się w pyszny koktajl idealny na podwieczorek.

A co na obiad? Jak już wspomnieliśmy na początku, zupę warto zastąpić chłodnikiem na bazie kefiru lub jogurtu naturalnego. A co z drugim daniem? Latem proponujemy rozmaite sałatki i świeże dodatki jak sosy na bazie ziół. Oczywiście jeśli chodzi o mięso to proponujemy mięsa grillowane lub po prostu chude mięso takie jak ryby. Planujesz przyjęcie latem? Zapytaj o naszą ofertę cateringu na przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *