Grill to już polska tradycja.

Gdy tylko zaczyna się maj w powietrzu zaczyna unosić się przyjemny zapach wytapianego pod wpływem rozżarzonych węgli tłuszczu. Co najczęściej pojawia się na ruszcie? Z badań TNS Polska wynika, że królowa jest tylko jedna. Na tzw. Piknikach BBQ króluje… kiełbasa!

Piknik BBQ to bardzo amerykańskie określenie, ale jednocześnie niezwykle pojemne. Zawiera w sobie spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu, zazwyczaj w weekend i po prostu wspólne biesiadowanie, któremu towarzyszy wspólne przygotowywanie jedzenia z grilla. Polskie grillowanie to przede wszystkim kiełbasa. Lubimy ją i to ona jako pierwsza ląduje na ruszcie. Bez kiełbasy nie obędzie się żaden tradycyjny piknik BBQ.

Ale co poza kiełbasą? Na podium wspomnianego badania, zaraz za kiełbasą (30%), znalazła się doskonale nam znana karkówka (24%). Ogromnym zaskoczeniem może być miejsce trzecie, którego na pewno nie pojawiłoby się w przypadku amerykańskiego pikniku BBQ. Mianowicie na miejscu trzecim znalazł się najbardziej polski grillowy przysmak: kaszanka (13%). Zaskakujące, ale jednocześnie urzekające, że do 10 z nas nie wyobraża sobie grilla bez kaszanki.

Jeśli chodzi o kaszankę na grillu coraz częściej dodatkami do niej są nie tylko cebula, ale także np. jabłka czy gruszki. Tak naprawdę ogranicza nas tylko fantazja.

Co jeszcze pojawia się na polskim pikniku BBQ? Tutaj na pewno można zauważyć amerykańskie wpływy, ponieważ są to skrzydełka z kurczaka oraz coraz popularniejsze w Polsce steki. Niestety, na końcu stawki dla Polaków są bardzo zdrowe i pyszne ryby oraz warzywa.

Piknik BBQ lub po prostu grill to świetna okazja do poznania pysznych, nowych smaków. Grillowane dania lubią wszyscy. Warto te upodobania wykorzystać również w czasie np. imprez firmowych. W ten sposób zaskoczymy naszych gości i możemy być pewni, że będą zadowoleni.

Pamiętajmy, że we wszystkim potrzebna jest równowaga. Także warzywa i ryby powinny być zawsze obecne w naszym jadłospisie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której stawiamy na pyszne smaki i równowagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *