Lato i wakacje to najlepszy czas na spotkania z rodziną i znajomymi. Takim spotkaniom często towarzyszy dobre jedzenie. Jak wybrać potrawy na wakacyjne przyjęcie? Oto kilka wskazówek.

Letnimi przyjęciami rządzą trzy kulinarne zasady. Pierwsza z nich to zróżnicowane smaki. Na letnim przyjęciu każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie. Można założyć, że nasze menu powinno zawierać i śledzie i słodycze. Ważne jest by dania były urozmaicone i kolorowe, by zachęcały gości i stanowiły dekorację stołu. Druga letnia zasada to po prostu świeże owoce. Lato to czas, kiedy mamy dostęp do mnóstwa świeżych owoców. Już w pod koniec maja pojawiają się truskawki i opanowują nasze stoły. Potem kolejne owoce: czereśnie, wiśnie, maliny czy jagody. To świetny czas, by korzystać z tego, co mamy dostępne na wyciągnięcie ręki. Jeśli chodzi o trzecią zasadę to jest ona bardzo prosta. Nawet na letnim przyjęciu powinno być jedna przekąska lub jedno danie na ciepło.

Co proponujemy na letnie przyjęcia? Zacznijmy od tego, bez czego letnie przyjęcie nie może się obyć, czyli grill. Dania z grilla to temat rzeka. Nasza oferta grillowa jest niezwykle bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Niemniej jednak, gdy mówimy o grillu latem pamiętajmy o tym, żeby wybierać dania lekkie, które nie będą powodować dyskomfortu i pozwolą na cieszenie się wspólnym czasem.

Czego nie może zabraknąć na letnim przyjęciu? Z całą pewnością są to małe przekąski, które zaspokoją pierwszy głód, ale także będą ozdobą stołu. Finger foods to nasza specjalność. Wiemy, że małe przekąski to gwarancja sukcesu każdego letniego przyjęcia.

Poza jedzenie musimy pamiętać również o napojach. Hitem ostatnich lat są pyszne kolorowe lemoniady z różnych owoców. Warto latem wypróbować takie smaki jak lemoniada arbuzowa czy truskawkowa z dodatkiem imbiru.

Jeśli chcecie już dziś zadbać o swoje letnie przyjęcie, zajrzyjcie do naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *