Wigilia w pracy – tak czy nie?

Wigilia w pracy, a  raczej wspólne spotkanie świąteczne to coraz popularniejsza forma wejścia w okres świąteczny, który obejmuje już nie tylko dom, ale właśnie miejsce pracy.

Temat wigilii w pracy zaczyna się już w listopadzie, a przy większych imprezach dużo wcześniej. Czy warto  obchodzić wigilię w pracy? Czy wigilia powinna być zarezerwowana tylko dla rodziny? Zdania są bardzo podzielone. Wigilia w pracy nie jest tym samym czym jest wigilia w domu z rodziną. Z całą pewnością lepszym określeniem na wigilię w pracy jest spotkanie świąteczne.

Jeszcze 20-30 lat temu wigilia w  pracy kojarzyła się z tradycyjnymi potrawami, wspólnym stołem i opłatkiem. Dziś kwestie religijne są mniej oczywiste i odchodzi się od opłatka, by nie tworzyć niezręcznej sytuacji. Wigilia w pracy staje się pretekstem do spotkania i spędzenia wspólnie czasu. Oczywiście takie spotkanie to również szansa na zacieśnienie więzi, wymiany doświadczeń i lepszego poznania się. Mimo, że wigilia w pracy przestaje być powoli wigilią, jedno jest pewne: takie spotkanie nie może się obyć bez smacznego jedzenia.

jablka

Wigilia w pracy a jedzenie

Jeśli chodzi o jedzenie na takim spotkaniu funkcjonują dwa rozwiązania. Jedno z nich to takie, w którym każdy z pracowników przynosi ze sobą wybraną potrawę i wszyscy razem tworzą wspólny posiłek. Mimo, że może to być rozwiązanie ekonomiczne, to większość osób (szczególnie panów) wybierała się do sklepu i z tradycyjnych potraw na wigilię w pracy wychodziły tradycyjne zakupy i kolejki do kasy.

Co zrobić, by wszyscy byli zadowoleni? Wystarczy pomyśleć o cateringu, który sprawi, że wigilia w pracy będzie bardziej domowa, pachnąca tradycyjnym barszczem i uszkami oraz grzybami. Catering dla firm na święta to idealna opcja, by nie martwić się o wspólny świąteczny stół. W ofercie poza tradycyjnymi potrawami znajdują się często małe przekąski, które będą idealne przy towarzyskich rozmowach.

Dobry catering dla firm na święta to gwarancja smaku, jakości i zadowolenia pracowników. Mimo, że coraz częściej odchodzimy od religijnego aspektu świąt, to wciąż uwielbiamy tą świąteczną atmosferę. Atomsferę, w której wszyscy są dla siebie mili. Lubimy też prezenty i… jeść bez poczucia winy 🙂

Szukasz oferty na catering na wigilię w pracy? Sprawdź naszą ofertę! Bocian Catering – Oferta Świąteczna dla Firm 2018 (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *